Bazén a péče o něj

23.06.2011 10:31, Bazény

V dnešní době téměř každou zahrádku zdobí bazén. Ať už je menší či větší, v zemi nebo na povrchu, se zasteřšením nebo bez potřebuje řádnou péči o vodu. Abyste ji nemuseli často měnit, je třeba už od začátku používat bazénovou chemii.

Existuje více druhů chemie do bazénů. Mezi 2 nejznámější patří kyslíková chemie a chlorová bazénová chemie. Ale je nutné dodržet zásadu, že v jednom bazénu se nesmí používat tyto dvě chemie současně!

Aby byla chemie v bazénu co nejúčinější, je nutné udržovat správnou hodnotu pH a sledovat tvrdost vody. Co se týče délky používání chemie, je důležité, abyste chemii v bazénu používali od začátku až do konce koupací sezóny. Někdo se snaží ušetřit a tak dává chemii do bazénu jen když se koupe nebo jen když se používá, ale to je špatně. Protože chemie se stejně spotřebuje více při jednorázovém použití, než kdyby jste ji do bazénu dávali poctivě pořád.

Při čistění je také velmi důležité bazén pravidelně vysávat, protože nečistoty ze dna se často rozkládají a zkazí vodu, která pak zapáchá a začínají se v ní objevovat řasy. Najdete-li po stěnách usazený vodní kámen, který se tvoří kvůli tvrdé vodě (tvrdá voda je často ze studny apod.), nikdy nesmíte odstraňovat vodní kámen z bazénu mechanicky! Mohli byste ho velmi lehce nenávratně poškodit. Na čistění použijte kyselinu chlorovodíkou. Můžete použít buď 31% nebo ředěnou. Jestli máte použít nižší nebo vyšší koncentraci poznáte, když ji vyzkoušíte na malém kousku bazénu.

Všechno, co potřebuje k údržbě bazénu najdete na této stránce http://www.bazenyeshop.cz/.

K pohodlnému posezení u bazénu Vám krásně poslouží např. zahradní nábytek.