Jak připravit bazén na zimní měsíce

27.06.2011 09:45, Bazény

S prvními chladnými podzimními dny musíme začít s přípravou zazimování bazénu. Díky správnému zazimování bazénu prodloužíte jeho životnost a bezproblémové používání bazénu na několik let.

Prvním krokem je odstranění nečistot z vody sítkem nebo bazénovým vysavačem, nezapomeňte i na vyčištění schůdků. Musíte upravit pH vody na 6,5 – 7,2 a chlor tak aby ho bylo 0,3 – 0,5 mg/l, doporučujeme použít přípravky z internetového obchodu s bazény, odčerpat vodu na snížení hladiny o 10 cm pod vratnou trysku. Hadice a filtr nenechávejte v bazénu, odpojte je a uložte např. do garáže, nebo tam kde budou chráněné před mrazem. Bazén přikryjte zakrývací bazénovou plachtou a pečlivě upevněte.

Máte – li nadzemní bazén, údržbu máte v podstatě jednoduchou. Odstraníte nečistoty, vodu vypustíte, odstraníte veškeré nečistoty ze stěn a dna bazénu, odmontujete hadice, průchody skimmer a filtr. Bazén důkladně vysušíte – vytřete do sucha. Bazén přikryjte v hodnou plachtou, vyčištěnou filtraci umístíte do prostorů, kde neklesne teplota pod bod mrazu.