Jak připravit bazény na sezónu?

22.06.2011 12:11, Bazény

S příchodem teplých letních dnů, nás láká lenošení na zahradě a v příjemně vyhřáté vodě v bazénu. Než si budete moci užívat pohodlného odpočinku a relaxace v bazénu, je zapotřebí bazény připravit na sezónu. Nejdůležitější je péče o bazén a bazénovou vodu použitím bazénové chemie, která vám bude nepostradatelným pomocníkem.

Před napuštěním vody do bazénu, musíte z bazénu vypustit zbylou vodu, odstranit nečistotu, které přes zimu se usadili na stěnách a na dně bazénu. Na odstranění nečistot doporučujeme gelový čistič, který je vhodný pro všechny druhy bazénů. Tento gelový čistič je lehce alkalický, velmi šetrně působí na materiály stěn a dna bazénu, dosahuje vynikajících čistících účinků i při silném znečistění bazénu.

Po důkladném vyčištění bazénu, nejdříve musíte zjistit pomocí testovací sady Duke – t hodnotu pH vody a následně upravit pH použitím přípravku. Hodnota pH vody by měla být 6,5 až 7,2. Pro vytvoření ideální hodnoty chloru ve vodě přidejte Chlor Start, dávkujte 40 – 80 g /10 m3, stejné dávkování volte i při šokovém nachlorování během sezóny v případě extrémních podmínek nebo nestandardní kvalitě vody. Po použití Chloru, je potřeba pro dlouhodobou úpravu vody, používat Chlor tablety maxi, mini nebo multi tablety 5v1.

Více prostředků k nezávadnému chodu bazénu najdete na www.bazenyeshop.cz, kde je široká nabídka kvalitní bazénové chemie za příznivé ceny.